Maszyna do szycia Szycie

Najbardziej znane marki maszyn do szycia

Rynek związany ze sprzedażą maszyn do szycia jest całkiem obszerny i oferta jest na tyle szeroka, że początkującego może przyprawić o zawrót głowy. Przedstawiamy krótkie zestawienie najbardziej popularnych producentów.  

Maszyny do szycia Brother

Maszyny Brother powstają już od 1928 roku, choć japońska firma je produkująca została założona już w 1908 roku, a w 1954 weszła na rynki europejskie. Podczas intensywnego rozwoju Japonii przemysł szwalniczy i dziewiarski był jedną z głównych gałęzi produkcyjnych, które tak wpłynęły na ekspansję, że  maszyny do szycia brother znalazły nabywców na całym świecie.  Firma Brother zajmuje się także produkcją urządzeń biurowych, takich jak drukarki, kopiarki, oraz obrabiarek.   

Maszyny do szycia Janome

Janome to także japońska firma, która była pionierem w produkcji przemysłowej maszyn do szycia. Już w 1921 roku powstała pierwsza fabryka, a w 1935 roku zastrzeżono  nazwę i znak towarowy. W następnym roku została uruchomiona innowacyjna linia produkcyjna w skali kraju. Janome maszyna do szycia wzięła swą nazwę od wynalazku metalowej szpulki, który zmienił i zrewolucjonizował dotychczasowy system wykorzystujący czółenko. Ze względu na charakterystyczny kształt, przypominający oko węża, powstała nazwa wykorzystujących ją maszyn, a następnie tę samą nazwę przyjęła cała firma.    

Maszyny do szycia Juki

Juki jest marką stosunkowo młodszą, lecz niezwykle prężnie się rozwijającą, do tego stopnia, że firma jest uznawana za największą na rynku producentów maszyn do szycia. Firma powstała w 1938 pod nazwą Tokyo Juki Manufacturers Association, a już w 1943 przyjęła nazwę Tokyo Juki Industrial Co., Ltd., pod którą była znana do 1988, kiedy to nastąpiła zmiana na JUKI Corporation. Maszyny do szycia Juki mają opinię, że łączą ze sobą jakość wykonania, oraz korzystną cenę.

Maszyny do szycia Elna  

Maszyna do szycia Elna powstała w Szwajcarii, choć powstała w umyśle hiszpańskiego inżyniera Ramona Casas Roberta, gdy ten w trakcie II wojny światowej zajmował się jej projektem. Dzięki współpracy z genewskim producentem mechanizmów precyzyjnych Tavaro SA, pierwsze maszyny ujrzały światło dzienne w 1940 roku i odniosły natychmiastowy się sukces. Masowa produkcja rozpoczęła się dopiero po wojnie, w 1948 roku. W 2006 roku firma została przejęta przez japoński koncern Janome.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *